STREFA MŁODYCH I KĄCIKI BIBLIOTECZNE - STYCZEŃ 2018 PDF Drukuj Email
czwartek, 21 grudnia 2017 11:02

Krolowa sniegu„Baśń na zimową porę”
Noworoczne spotkanie Klubu Moli Książkowych „Różowe Moliki” upłynie nam pod hasłem „Baśń na zimową porę”. Zima jest świetnym czasem, aby zapoznać się z perełką literatury dziecięcej, jaką jest baśń H. Ch. Andersena pt.: „Królowa Śniegu” i zaciekawić się niezwykła historią Gerdy i Kaya oraz Laponią. Zabawimy się w „śniegowe figury” i poszukamy zimy w literaturze dziecięco-młodzieżowej.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 13 stycznia, godz. 11.00-13.00

Tarnow„O początkach tarnowskiego grodu: z cyklu opowieści z Tarnowa”

Styczniowe spotkanie przeniesie małych czytelników oczyma wyobraźni do czasów, gdy Tarnów nie miał jeszcze swojej nazwy. Dowiemy się: jak wyglądało życie codzienne mieszkańców tarnowskiego grodu, wytropimy strasznego zwierza zamieszkującego pobliskie lasy oraz spróbujemy swoich sił w tworzeniu glinianych naczyń.
 Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 20 stycznia, godz. 11.00-12.00

detektyw„Detektywi są wśród nas”
Podczas kolejnego spotkania Klubu Moli Książkowych „Różowe Moliki” poznamy pracę detektywa „od podszewki”, a także pobawimy się w detektywów rozwiązując trudne zagadki z wykorzystaniem serii książek Martina Widmarka i Heleny Willis „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. 29 stycznia obchodzimy Dzień Składanki i Łamigłówki i z tej okazji zapraszamy do zabaw logicznych. Nie czekaj, zacznij łamać głowę już dziś.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 27 stycznia, godz. 11.00-13.00

karnawal"Karnawałowe tańce i przebierańce”
Historia karnawału, projekty strojów oraz tańce, czyli wspólnie urządzimy mały bal oraz zapoznamy się z karnawałowymi tradycjami i zabawami naszych dziadków. Stworzymy też „pyszny napój” z noworocznych postanowień. Zapraszamy przebierańców do nauki wesołych tańców.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 26 stycznia, godz. 16.00-17.45

Poprawiony: piątek, 22 grudnia 2017 10:03