STREFA MŁODYCH I KĄCIKI BIBLIOTECZNE - PAŹDZIERNIK 2017 PDF Drukuj Email
wtorek, 26 września 2017 05:19

list2„Był sobie list…szary, biały, kolorowy”
Pod takim hasłem przebiegać będzie październikowe spotkanie Klubu Moli Książkowych „Różowe Moliki” i wszystkich sympatyków Biblioteki. Podczas kolejnego spotkania dowiemy się z jakich części składa się list, na czym go piszemy oraz jakie miejsca i zawody są z nim powiązane. W trakcie zajęć przeczytamy „Listy do Małgorzaty Musierowicz”
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 7 października, godz. 11.00-13.00

Herb Sandomierza„Jak dzielna wójtówna Halina ocaliła Sandomierz”
Na kolejnym spotkaniu z cyklu „Tajemnice nadwiślańskich miast” odkryjemy tajemnice Sandomierza. Zwiedzimy wirtualnie miasto i jego zabytki, przeczytamy najsłynniejszą sandomierską legendę, przejdziemy przez Ucho Igielne i spróbujemy pokonać podziemną trasę. Dla wytrwałych – niespodzianka.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 14 października, godz. 11.00-12.00

zwierzeta domowe„Z książką wśród zwierząt”
Październik to miesiąc dobroci dla zwierząt. Z tej okazji podyskutujemy o naszych pupilach, dowiemy się, jaka jest rola zwierząt w życiu człowieka, zastanowimy się nad naszym stosunkiem do zwierząt i odpowiedzialnością ludzi za ich los.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 21 października, godz. 11.00-13.00

Dynia Halloweenn„Zabawy z duchami na wesoło”
Zapraszamy na biblioteczne Halloween: tworzenie i wybór najstraszniejszego kostiumu, zabawy z dynią w roli głównej, wyrób straaasznych przekąsek, rzut pająkiem do sieci i wiele, wiele innych – przyprawiających o dreszcz - atrakcji.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 27 października, godz. 16.00-17.45