WYSTAWY - WRZESIEŃ 2017 PDF Drukuj Email
czwartek, 24 sierpnia 2017 11:23

F.Kadziela 3Fryderyk Kądziela – malarstwo
Fryderyk Kądziela, tarnowianin, przez rok studiował grafikę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Od 2016 roku student malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Ukończył z wyróżnieniem pierwszy rok w pracowni prof. Bogdana Klechowskiego. Malarstwem zajmuje się od 2015 roku, sztuką interesuje się od zawsze. W malarstwie stawia na realizm, także w kompozycjach z wyobraźni. To trzecia indywidualna wystawa malarska, brał także udział w dwóch wystawach zbiorowych. Przedstawiane prace malarskie powstały podczas pierwszego roku studiów, stąd tematyka studium i liczne obrazy plenerowe.
[Plakat]
[Galeria]

Galeria Niebieska, ul. Krakowska 4, wernisaż 7 września, godz. 18:00. Wystawa czynna do 27 września

Inspiracja krawatemWzornictwo przemysłowe - inspiracja krawatem
Prace uczniów ZSO nr 5 wykonane pod kierunkiem Adrianny Wicher
Czytelnia Naukowa, ul. Krakowska 4, wystawa czynna do końca października

Zaksiazkowani"Zaksiążkowani”
Wystawa fotografii typu „sleeveface” uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie.
[Galeria]
Wypożyczalnia dla Dorosłych, ul. Staszica 6, wystawa czynna do końca września.

wyspa„Wyspa książek zakazanych”
Z okazji „Tygodnia Książek Zakazanych” zapraszamy do pobytu na naszej wyspie. Wśród palm i promieni słonecznych będzie można się dowiedzieć jaka literatura, dlaczego i z jakich powodów nie była kiedyś polecana do czytania.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 25-30 września

Kogut„Portrety prawdziwe”- wystawa prac Eweliny Kogut
Kolejna wystawa z cyklu „Pasje naszych czytelników”.
Autorka prac pochodzi z Tarnowa, ukończyła Uniwersytet Warszawski, stara się o przyjęcie na Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Uwielbia sztukę realistyczną. Najczęściej rysuje węglem oraz maluje akrylami. Na wystawie prezentowane będą obrazy natury oraz portrety, którymi najchętniej zajmuje się początkująca artystka. Jest to pierwsza indywidualna wystawa Eweliny Kogut.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, wernisaż 28 września, godz. 10.30. Wystawa czynna do końca listopada

recepta-na-dorastanie m„Niezbędnik rodzica”
Wystawa książek pomocnych w wychowywaniu dzieci, w przezwyciężaniu problemów wychowawczych, dziecięcych lęków i służących lepszemu zrozumieniu psychiki dziecka.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, wystawa czynna do końca października

Poprawiony: wtorek, 12 września 2017 08:37