ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - CZERWIEC 2017 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 maja 2017 06:15

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia)
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne (www.biblioteka.tarnow.pl/dzialy-i-filie)

Wisla„Perypetie Pani Wisły”
W związku z obchodami Roku Wisły mamy w ofercie dla najmłodszych inscenizację teatralną, będącą adaptacją legendy o powstaniu Królowej Rzek. Zapraszamy nie tylko grupy zorganizowane.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 14 688 80 23 w. 21

Chlopska Szkola_Biznesu„Chłopska Szkoła Biznesu”
Propozycja zajęć bibliotecznych dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Proponujemy dwa poziomy gry: dla tych, którzy dopiero uczą się zasad rynku i tych, którzy pierwsze „transakcje” mają już za sobą.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 14 688 80 23 w. 21

A jak_anakonda„A” jak anakonda
Cykliczne spotkania edukacyjne w Publicznym Przedszkolu nr 27. Głośne czytanie książek, rozmowy i zabawy z najmłodszymi.
Publiczne Przedszkole nr 27, ul. Okrężna 32, środa (termin do uzgodnienia), godz. 10.30

F1 Swiat_gdy„…Świat, gdy ma się kilka lat…”

Cykliczne spotkania edukacyjne z dziećmi z Publicznego Przedszkola nr 1. W programie: głośne czytanie opowiastek i zagadek z różnych dziedzin życia.
Filia nr 1, ul. Gumniska 28 (termin do uzgodnienia), godz. 9.30

F5 Zaprzyjaznij_sie_z_ksiazka„Zaprzyjaźnij się z książką”

Pod takim hasłem będą odbywały się samodzielne wypożyczania książek do domu, przez dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5. Książki będą wymieniane na cotygodniowych spotkaniach w bibliotece.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, wtorki, piątki

bajka1„Świat bajek”
Zagadki, rebusy, krzyżówki związane tematycznie ze znanymi bajkami. Spotkanie dla dzieci przedszkolnych.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, (terminy do ustalenia)

F5 Bajkowa_przysta„Bajkowa przystań w bibliotece”
Cotygodniowe głośne czytanie bajek dla dzieci z Przedszkola nr 5.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, wtorki i piątki

F8 Swiat_ksiazka_malowany„Świat książką malowany”
Projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Filię nr 8 MBP i Przedszkole nr 33, mający na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literaturą. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w Kąciku Jasia i Małgosi.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 13 czerwca, godz. 9.00

F8 Bajkowe_poranki„Bajkowe poranki”
Cykliczne spotkania w Kąciku Jasia i Małgosi z dziećmi z Przedszkola nr 35 w Tarnowie, obejmujące seans głośnego czytania bajek oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą.
W tym miesiącu dzieci porozmawiają na temat pory roku lata i wakacji.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 7,8,9 czerwca, godz. 9.00

F9 Pies„Najwierniejsi przyjaciele”- czytanie wzruszających historii o psach, ich przywiązaniu do człowieka, mądrości i wierności. Zajęcia dla grup przedszkolnych, przygotowane w oparciu o literaturę dziecięcą, połączone ze zgaduj zgadulą i malowaniem ukochanych zwierzątek.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, terminy do uzgodnienia tel. 14 656 09 62

Andersen„Hosi”-
zajęcia dla klas nauczania początkowego o życiu i twórczości H.CH. Andersena.
Hosi– tak pieszczotliwie H.Ch Andersena nazywała babcia, która opowiadała wnukowi piękne i dziwne baśnie. Nikt, tak jak ona, nie potrafił snuć barwnych opowieści o duchach, strachach, syrenach czy dobrych wróżkach.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, terminy do uzgodnienia tel.: 14 656 09 62

F9 Muzeum„Kontakty Cesarstwa Rzymskiego z barbaricum”
Lekcja muzealna dla piątych klas SP nr 14. Zajęcia poprowadzą Panie Barbara Szponar oraz Agnieszka Kukułka z Muzeum Okręgowego w Tarnowie.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, 7 czerwca, godz. 8,45

polska„Kocham Cię Polsko!”
Cykl zajęć edukacyjnych dla uczniów ze SP Nr 23 w konwencji kalamburów, rozwijające wiedzę o Polsce z zakresu: historii, kultury i sztuki.
Filia nr 17, ul. Westerplatte 8a, terminy do uzgodnienia tel.: 14 656 09 62

F17 Dziecko„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Quiz literacko-plastyczny „Król Maciuś I” dla dzieci z Przedszkoli Nr 18 i 24 z okazji 75. rocznicy śmierci Janusza Korczaka - lekarza, pisarza, autora książek dla dzieci.
Filia nr 17, ul. Westerplatte 8a, termin do uzgodnienia tel.: 14 688 90 46

F18 Tecza„Tęczowe niebo”
Zajęcia literacko-plastyczne o charakterze edukacyjnym. Rozmowa na temat fenomenu światła ujętego w różnych aspektach. Doświadczenia fizyczne z użyciem pryzmatu, zabawa kolorami – wykonywanie modelu tęczy.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, (terminy do uzgodnienia tel.:14 656 09 58)

Poprawiony: wtorek, 30 maja 2017 05:36