ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - MAJ 2017 PDF Drukuj Email
środa, 26 kwietnia 2017 10:45

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia) oferta 2017
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne

Sowa„Z książką do szkoły”
W ramach cyklu „Z książką do szkoły” spotkamy się z młodzieżą ZSO nr 4. Temat zajęć „Dlaczego sekty są groźne” pozwoli nam przyglądnąć się niebezpieczeństwu, jakie niosą ze sobą sekty, sposobom ich funkcjonowania oraz werbowania nowych członków. Zastanowimy się również, w jaki sposób można obronić się przed destruktywnym wpływem sekty.
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4, os. Legionów Henryka Dąbrowskiego 16, 9 maja, godz. 9.30

Wisla„Perypetie Pani Wisły”
W związku z obchodami Roku Wisły mamy w ofercie dla najmłodszych inscenizację teatralną, będącą adaptacją legendy o powstaniu Królowej Rzek. Zapraszamy nie tylko grupy zorganizowane.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 14 688 80 23 w. 21

Chlopska Szkola_Biznesu„Chłopska Szkoła Biznesu”
Propozycja zajęć bibliotecznych dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Proponujemy dwa poziomy gry: dla tych, którzy dopiero uczą się zasad rynku i tych, którzy pierwsze „transakcje” mają już za sobą.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 14 688 80 23 w. 21

A jak_anakonda„A” jak anakonda
Cykliczne spotkania edukacyjne w Publicznym Przedszkolu nr 27. Głośne czytanie książek, rozmowy i zabawy z najmłodszymi.
Publiczne Przedszkole nr 27, ul. Okrężna 32, środa (termin do uzgodnienia), godz. 10.30

F1 Swiat_gdy„…Świat, gdy ma się kilka lat…”

Cykliczne spotkania edukacyjne z dziećmi z Publicznego Przedszkola nr 1. W programie: głośne czytanie opowiastek i zagadek z różnych dziedzin życia.
Filia nr 1, ul. Gumniska 28 (termin do uzgodnienia), godz. 9.30

F5 Zaprzyjaznij_sie_z_ksiazka„Zaprzyjaźnij się z książką”

Pod takim hasłem będą odbywały się samodzielne wypożyczania książek do domu, przez dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5. Książki będą wymieniane na cotygodniowych spotkaniach w bibliotece.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, wtorki, piątki

pasowanie„Jestem Czytelnikiem”
Spotkanie poświęcone książce i bibliotece oraz uroczyste pasowanie na czytelnika dzieci z Przedszkola nr 5. Będzie ono symbolem pewnego awansu, dołączenia do grona osób, dla których czytanie jest przyjemnością i drogowskazem w życiu. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymają dyplomy i zakładki do książek.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27(termin do uzgodnienia)

bajka„W krainie bajek”
Cotygodniowe, głośne czytanie ulubionych bajek dzieciom z Przedszkola nr 5.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, wtorki, piątki

F8 Swiat_ksiazka_malowany„Świat książką malowany”
Projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Filię nr 8 MBP i Przedszkole nr 33, mający na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literaturą. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w Kąciku Jasia i Małgosi.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 9 i 10 maja, godz. 9.00

F8 Bajkowe_poranki„Bajkowe poranki”
Cykliczne spotkania w Kąciku Jasia i Małgosi z dziećmi z Przedszkola nr 35 w Tarnowie, obejmujące seans głośnego czytania bajek oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą.
Spotkanie majowe poświęcone będzie mamom z okazji ich święta.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 11 i 12 maja, godz. 9.00

„Przywróćmy pamięć”
Spotkania dla klas gimnazjalnych z autorami wystawy „Przenikanie” oraz nauczycielami historii, mające na celu pokazanie jak przed laty w Tarnowie przenikały się światy Polaków i Żydów.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, 8-31 maja

haft2„Wątkiem po osnowie bajka się opowie”
Zajęcia manualne i trening kreatywności w jednym. Zajęcia będą polegały na wykonaniu bajkowej makatki.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, (terminy do uzgodnienia tel.:14 656 09 58)

Poprawiony: czwartek, 04 maja 2017 06:49