STREFA MŁODYCH I KĄCIKI BIBLIOTECZNE - MAJ 2017 PDF Drukuj Email
środa, 26 kwietnia 2017 10:45

biblioteka„Z książką na wesoło”

Majowe spotkanie Klubu Moli Książkowych „Różowe Moliki” i wszystkich sympatyków Biblioteki. Zabawa z i wśród książek zabierze nas w odległą przeszłość, gdzie instytucja biblioteki i zawód bibliotekarza zaczął się dopiero kształtować. A to wszystko to z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który przypada 8 maja.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 06 maja, godz. 11.00-13.00

wars i_sawa„O Warsie i Sawie, czyli stolicy Polski Warszawie”
Na kolejnym spotkaniu z cyklu „Tajemnice nadwiślańskich miast” odkryjemy tajemnice Warszawy. Wybierzemy się „pociągiem” do stolicy, zwiedzimy wirtualnie miasto i jego zabytki, przeczytamy legendę o Warsie i Sawie, spróbujemy zidentyfikować zwierzęta żyjące w wodzie i na wiślanym brzegu. Nie zabraknie również baśniowych wątków i zabawy ruchowej „Pomniki stop”.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 13 maja, godz. 11.00-12.00

Szewczyk Dratewka"Dzień Dobrych Uczynków"
Co to jest dobry uczynek? Poszukiwanie odpowiedzi na powyższe pytanie będzie towarzyszyć "Różowym Molikom" podczas kolejnego spotkania. Zapraszamy na glośne czytanie i analizę "Szewczyka Dratewki", gdzie tytułowy szewczyk czyni dobro każdej istocie napotkanej na swej drodze życiowej.uświadomienie znaczenia i wartości pomocy innym, rozpoznawanie problemu dobra i zła. A to wszystko z okazji "Dnia Dobrych Uczynków".
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 20 maja, godz. 11.00-13.00

Ksiazka sposobem na nude„Książka sposobem na nudę”
Maj to święto bibliotekarzy i książek. Z tej okazji na zajęciach wzbogacimy swoją wiedzę o rodzajach książek, omówimy ich budowę oraz spełnianą funkcję, a także wcielimy się w rolę projektanta okładki, którą wykorzystamy w ramach oryginalnego prezentu dla mam z okazji ich święta.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 26 maja, godz. 16.00-17.45

Biblioteka and_przedszkoleBiblioteka&Przedszkole
”Wisła – Królowa Rzek” - zajęcia dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym bazujące na metodach aktywizujących w myśl zasady „uczenie przez zabawę”. Zajęcia posiadają swoistą podbudowę fabularną w związku z czym dzieci wcielają się w małych podróżników/turystów, odbywających tournée po najważniejszych miastach nad Wisłą. Wszystko to wzbogacone króciutką inscenizacją legendy „Perypetie Pani Wisły”.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, czwartki

Poprawiony: czwartek, 04 maja 2017 06:33