ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - KWIECIEŃ 2017 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 marca 2017 08:17

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia) oferta 2017
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne

Bajka o_halasliwym_smoku„Bajka o Hałaśliwym Smoku”
Bardzo kolorowy i – wbrew tytułowi – cichy teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez pracowników biblioteki dla przedszkolaków. Zapraszamy nie tylko grupy zorganizowane.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 14 688 80 23 w. 21

bajka„Bajka o zmęczonej książce z bajkami”

Krótka inscenizacja teatralna przygotowana przez pracowników biblioteki dla przedszkolaków. Zapraszamy nie tylko grupy zorganizowane.

Chlopska Szkola_Biznesu„Chłopska Szkoła Biznesu”
Propozycja zajęć bibliotecznych dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Proponujemy dwa poziomy gry: dla tych, którzy dopiero uczą się zasad rynku i tych, którzy pierwsze „transakcje” maja już za sobą.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 14 688 80 23 w. 21

A jak_anakonda„A” jak anakonda
Cykliczne spotkania edukacyjne w Publicznym Przedszkolu nr 27. Głośne czytanie książek, rozmowy i zabawy z najmłodszymi.
Publiczne Przedszkole nr 27, ul. Okrężna 32, środa (termin do uzgodnienia), godz. 10.30

F1 Świat gdy ma się kilka lat„…Świat, gdy ma się kilka lat…”
Cykliczne spotkania edukacyjne z dziećmi z Publicznego Przedszkola nr 1. W programie: głośne czytanie opowiastek i zagadek z różnych dziedzin życia.
Filia nr 1, ul. Gumniska 28 (termin do uzgodnienia), godz. 9.30

F5 Zaprzyjaznij_sie_z_ksiazka„Zaprzyjaźnij się z książką”
Pod takim hasłem będą odbywały się samodzielne wypożyczania książek do domu, przez dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5. Książki będą wymieniane na cotygodniowych spotkaniach w bibliotece.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, wtorki, piątki

F8 Swiat_ksiazka_malowany„Świat książką malowany”
Projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Filię nr 8 i Przedszkole nr 33, mający na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literaturą. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w Kąciku Jasia i Małgosi.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 5 i 6 kwietnia, godz. 9.00

F8 Bajkowe_poranki„Bajkowe poranki”
Cykliczne spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 35 w Tarnowie, obejmujące seans głośnego czytania bajek oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą (Kącik Jasia i Małgosi). W tym miesiącu dzieci porozmawiają na temat ekologii i ochrony środowiska z okazji Dnia Ziemi.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 11,12,13,14 kwietnia,, godz. 9.00

Spotkania z ekologią„Moje spotkanie z ekologią”
Kolejne spotkanie dotyczące ekologii w ranach współpracy z Branżową Organizacją Odzysku.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1,11 kwietnia

wiosna„Poszukajmy wiosny”
Zajęcia dla dzieci przedszkolnych omawiające zmiany zachodzące w przyrodzie po długiej zimie. Poprowadzone zostaną w oparciu o książki popularno-naukowe dostępne w bibliotece. Spotkania wzbogacone będą czytaniem wierszy o wiośnie oraz malowaniem kolorowanek.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, (terminy uzgadniane indywidualnie z grupami przedszkolnymi)

ŻubrZakładki pod ochroną
Zajęcia dydaktyczne połączone z dostosowaną tematycznie lekturą. Zajęcia będą miały walor edukacyjny (poznanie zwierząt występujących w Polsce pod ochroną: niedźwiedź, wilk, ryś, bóbr, sokół wędrowny, gacek brunatny itd.) oraz praktyczny (wykonanie zakładek do książek, w których kształt wkomponowane zostaną sylwetki chronionych w Polsce zwierząt).

Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, (terminy do uzgodnienia, tel. 14 656 09 58)

Poprawiony: piątek, 31 marca 2017 11:38