STREFA MŁODYCH I KĄCIKI BIBLIOTECZNE - KWIECIEŃ 2017 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 marca 2017 08:16

Biblioteka and_przedszkoleBiblioteka&Przedszkole
Kwietniowe zajęcia pt. „Książka to nasz przyjaciel” mają na celu zapoznanie przedszkolaków z historią książki dla dzieci i pojęciami z nią związanymi. Spotkanie wzbogacone zostanie krótką inscenizacją opowiastki Elizy Sarnackiej-Mahoney „Bajka o zmęczonej książce z bajkami”
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, czwartki

Andersen„Sam na sam z Andersenem”
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zapraszamy na spotkanie z baśniami H. Ch. Andersena. Prezentacja multimedialna, zagadki i testy na znajomość twórczości duńskiego pisarza, pokaz baśniowych postaci oraz „baśniowa” moda czekają na chętnych.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 4 kwietnia, godz. 13.00-15.00

Alicja w_krainie_czarow„Jak to drzewiej z książką dla dzieci bywało”
Pod takim hasłem przebiegać będzie kwietniowe spotkanie Klubu Moli Książkowych „Różowe Moliki” i wszystkich sympatyków Biblioteki. Uczestnicy będą poszukiwać odpowiedzi na pytania: gdzie i kiedy została stworzona pierwsza książką dla dzieci i jak wyglądał jej rozwój na przestrzeni dziejów. Zajęcia odbędą się z okazji przypadającego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 8 kwietnia, godz. 11.00-13.00

Detektyw Lodyga„Skąd się biorą papierowe książki?”
Poszukiwanie odpowiedzi na powyższe pytanie będzie towarzyszyć „Różowym Molikom” podczas kolejnego spotkania, które wypada akurat w Międzynarodowym Dniu Ziemi. Sposoby postępowania, aby nasza planeta pozostała czysta i bezpieczna, rozwiązywanie zagadek przyrodniczych detektywa Łodygi i inscenizacja legendy „O powstaniu Wisły” będą stanowić kluczowe punktu spotkania.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 22 kwietnia, godz. 11.00-13.00

Taniec„Wszystko wokół tańczy”
29 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji na zajęciach wzbogacimy swoją wiedzę o historię tańca, nauczymy się tańczyć „Krakowiaka”, poznamy narodowe tańce różnych krajów, wykonamy przydatne w zabawie rekwizyty.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 28 kwietnia, godz. 16.00-17.45

Poprawiony: piątek, 31 marca 2017 10:37