ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - MARZEC 2017 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 lutego 2017 05:47

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia)
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21 oferta 2017
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne

Biblioteka and_przedszkoleBiblioteka@Przedszkole
Spotkania z przedszkolakami pod hasłem: ”Kurtyna w górę”. Zajęcia mają na celu zapoznanie się z krótką historią teatru, pojęciami związanymi z tą instytucją kultury oraz warsztatem pracy aktora. Dla chętnych również próba wcielenia się w rolę aktora w inscenizowanych scenkach rodzajowych.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, czwartki

Bajka o_halasliwym_smoku„Bajka o Hałaśliwym Smoku”
Bardzo kolorowy i – wbrew tytułowi – cichy teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez pracowników biblioteki dla przedszkolaków. Zapraszamy nie tylko grupy zorganizowane.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 14 688 80 23 w. 21

Gromadka Kubusia„Gromadka Kubusia Puchatka”
„…Kiedy mi wesoło piosenką się dzielę i śpiewamy razem z moim przyjacielem…” – teatrzyk kukiełkowy przedstawiający przygody i zabawy mieszkańców Stumilowego Lasu.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 14 688 80 23 w. 21

Chlopska Szkola_Biznesu„Chłopska Szkoła Biznesu”
Propozycja zajęć bibliotecznych dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Proponujemy dwa poziomy gry: dla tych, którzy dopiero uczą się zasad rynku i tych, którzy pierwsze „transakcje” maja już za sobą.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 14 688 80 23 w. 21

A jak_anakonda„A” jak anakonda
Cykliczne spotkania edukacyjne w Publicznym Przedszkolu nr 27. Głośne czytanie książek, rozmowy i zabawy z najmłodszymi.
Publiczne Przedszkole nr 27, ul. Okrężna 32, środa (termin do uzgodnienia), godz. 10.30

Wiosna„W poszukiwaniu wiosny”

Spotkania literacko­­-plastyczne dla dzieci z okazji Światowego Dnia Poezji i Dzieciństwa.
Zadaniem uczestników będzie przedstawienie wiosny w poezji, piosence i zabawie. Zajęcia w ramach cotygodniowych spotkań w bibliotece.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, wtorki, piątki

F5 Zaprzyjaznij_sie_z_ksiazka„Zaprzyjaźnij się z książką”

Pod takim hasłem będą odbywały się samodzielne wypożyczania książek do domu, przez dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5. Książki będą wymieniane na cotygodniowych spotkaniach w bibliotece.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, wtorki, piątki

F8 Swiat_ksiazka_malowany„Świat książką malowany”
Projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Filię nr 8 i Przedszkole nr 33, mający na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literaturą. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w Kąciku Jasia i Małgosi.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 7 marca, godz. 9.00

F8 Bajkowe_poranki„Bajkowe poranki”
Cykliczne spotkania w Kąciku Jasia i Małgosi z dziećmi z Przedszkola nr 35 w Tarnowie, obejmujące seans głośnego czytania bajek oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą.
Filia nr 8, ul. Traugutta 14,15,16,17 marca, godz. 9.00

F9 PanKuleczka„Pan Kuleczka i przyjaciele…”
Cykl spotkań dla dzieci przedszkolnych o cierpliwym i pomysłowym Panu Kuleczce oraz jego podopiecznych, którzy potrafią się cieszyć z najmniejszych i zdawałoby się najmniej znaczących drobiazgów.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, terminy do uzgodnienia tel. 14 656 09 62

F17 Konkurs„Słowa jak barwne motyle”
Konkurs recytacji wierszy dla uczniów ze SP Nr 23 oraz dzieci z Przedszkoli Nr 18 i 24 z okazji Światowego Dnia Poezji (21.03.2017).
Filia nr 17, ul. Westerplatte 8a, terminy do uzgodnienia

F18 BocianW świecie ptaków: BOCIAN
Cykl zajęć literacko-przyrodniczych połączonych z dostosowaną tematycznie lekturą. Poznanie trybu życia bocianów i ich znaczenia w ekosystemie. Tematem warsztatów plastycznych będzie wykonanie sylwetek bocianów z użyciem wacików kosmetycznych, słomek i kolorowego papieru.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, terminy do ustalenia tel. 14 656 09 58

Poprawiony: wtorek, 28 lutego 2017 08:35