Konrad Pysno PDF Drukuj Email
piątek, 17 lutego 2017 06:27

Konrad Pysno jest 16- letnim uczniem Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych w Tarnowie. Na co dzień uczy się w klasie I szkoły zawodowej o profilu ogrodnik. Po lekcjach uczestniczy w dodatkowych zajęciach artystycznych. Konrad obdarzony jest niezwykłym talentem artystycznym. Swoje prace najczęściej szkicuje czarnym długopisem, chociaż w ciągu ostatnich miesięcy przekonał się również do używania w swoich pracach koloru. Swoje prace wykonuje z niezwykłą precyzją i dbałością o nawet najmniejsze szczegóły. Bardzo często „ukrywa” na rysunkach różne elementy i zachęca do ich odszukiwania (np. praca przedstawiająca moment polowania). Prace Konrada ściśle ukazują zainteresowania chłopca starożytnymi kulturami Majów, Inków i Azteków. Na jego szkicach można też dostrzec fragmenty budowli jerozolimskich oraz nawiązania biblijne, aby połączyć te wszystkie elementy postanowiliśmy nazwać wystawę „W kręgu Starożytnych cywilizacji”. Oprócz taletu jest jeszcze jeden element który sprawia że wystawa Konrada jest warte uwagi. Jest nim fakt iż chłopiec cierpi na autyzm. Prace chłopca są dowodem na to iż mimo wielu trudności jakie w życiu codziennym powodują zaburzenia ze spektrum autyzmu, można uczyć się i tworzyć. Poprzez tą wystawę chcemy również pokazać iż osobą z autyzmem nie zawsze jest wycofana i tak jak my potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem oraz przede wszystkim akceptacji i uznania.

Mamy nadzieję na pozytywny odbiór wystawy

Konrad Pysko- Autor

Natalia Łaskawska-Kozioł- opiekun